JVM
Nu var det färdigt. Mitt sista junior-VM. Det var en vemodig båtfärd hem, och när sedan Anneli och Tomas höll tal på båten brast det för både mig, Rune och Anneli. Några tårar, men fler skratt.
Nåja, för att ta det hela lite mer i kronologisk ordning:
Medelkvalet bjöd på en stor överraskning: Det var lätt som fan, vilket gjorde att Albin var nära att åka ut för att han tog det så lugnt. jag slutade som 11 i mitt heat, efter en stabil insats.
Väl i finalen gjorde jag ett helt OK lopp, en knapp minut missad, men jag hade inte marginalerna på min sida utan missade pallen med 3 sekunder. (Jag och Olle följdes åt hela veckan: Det skiljde aldrig mer än 10 sekunder mellan oss, och det var på sprinten i min favör. Sedan slog han mig på lången med 5 sek och på medeln med 3. Så jag slog honom i alla fall i totalresultatet.)
I går var det stafett och Olle och jag följde väl våra planer och gjorde stabila lopp. Själv hade jag ingen ork alls i kroppen, utan slet mest 200 meter bakom Kinneberg i Norges lag, men jag höll ihop orienteringen lite bättre än honom och kunde dryga ut min 9 sekundersledning Olle gett mig med ytterligare 3 sekunder. Runesson gjorde en helt OK insats på sista, men den här dagen var Norge starkare och värdiga vinnare.
JVM var inte helt slut här, utan på kvällen var det först fotbollsturnering som vi svenskar så klart vann, följt av bankett och vi svenskar ägde stället med våra guldtajts (eventuella utmanare är de brittiska killarna). En mycket rolig kväll. Den klart bästa JVM-banketten jag varit på (tack Søren!). Kvällen bjöd för mig på seger i den oerhört prestigefyllda grenen ”löpning med liten norrman på ryggen” (tack Eskil!) och mycket dans (tack Astrid!). Summa summarum: En höjdarkväll.
darkmarkets dark market url
tor markets links dark market 2022
bitcoin dark web drug markets onion
#file_links[”C:\xrukeys\kw-darknet.txt,1,S – #file_links[”C:\xrukeys\kw-darknet.txt,1,S –
dark web link deep dark web
deep web drug links darkmarkets
darknet market lists dark web market
bitcoin dark web darknet marketplace
darknet market list onion market
alphabay darkweb url alphabay darknet url
alphabay market link alphabay market url
deep web drug links tor market links
deep web markets darknet websites
tor market url dark web drug marketplace
darknet drug links deep web drug links
dark market link drug markets dark web
best darknet markets dark markets 2022
darkmarket link darkweb marketplace
darknet marketplace darkmarket 2022
darkmarket link darknet market lists
dark web market dark web link
darknet markets darkmarket 2022
darknet market list tor market url
#file_links[”C:\xrukeys\kw-darknet.txt,1,S – #file_links[”C:\xrukeys\kw-darknet.txt,1,S –
dark web market list onion market
drug markets onion darknet websites
darkmarket url darkmarket link
tor market darknet drug market
darkmarkets darknet websites
tor market links darkmarket list
dark market link drug markets onion
darknet drug store tor market
darknet drug links darkmarkets
alphabay darknet url alphabay market
dark web market links dark market link
dark websites dark market link
darknet sites dark web drug marketplace
deep web drug url darknet market links
tor darknet tor marketplace
bitcoin dark web darkmarket list
darkmarket url darknet markets
darknet drug market tor darknet
darknet market list tor markets 2022
alphabay darkweb alphabay market url
dark web sites links dark web link
alphabay market url alphabay market link
darknet drug market dark websites
drug markets onion dark web sites
darkmarket url dark market onion
dark web market list darknet drug links